Instytut Filozofii

Roz. Textu

17.01.2019

Uprzejmie informujemy, że w czasopiśmie "Teologia i człowiek" 2018/3 ukazał się nowy artykuł dr Justyny Kroczak Estetyka staroruskiej ikony okresu przedmongolskiego. Artykuł odstępny jest tutaj.

Konferencja "MORALNOŚĆ - WSPÓŁDZIAŁANIE - NIEZALEŻNOŚĆ"

Konferencja.logo.poziome

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji organizowanej przez Zakład Etyki Instytutu Filozofii UZ pod hasłem „MORALNOŚĆ – WSPÓŁDZIAŁANIE – NIEZALEŻNOŚĆ”.

Będzie to cykl spotkań naukowych o charakterze interdyscyplinarnym, poświęcony zagadnieniom moralności, współdziałania, niezależności. Naszym zamiarem jest podjęcie takiej problematyki z zakresu teorii moralności, etyki, metaetyki, aksjologii, antropologii filozoficznej, która stanowić będzie pewną formę wielowątkowej refleksji, dialogu i próbę zdiagnozowania sytuacji człowieka współczesnego.

Pierwsza konferencja zatytułowana:

„W kręgu twórczości Marii Ossowskiej: analiza – inspiracje – alternatywy”

odbyła się w dniach 8-9 września 2016 roku w Zielonej Górze.

Zobacz plakat oraz program.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w zaproszeniu.

Karta zgłoszenia udziału.

 

Kontakt

sekretarz konferencji:

dr Joanna Zegzuła–Nowak         e-mail: j.zegzula-nowak@ifil.uz.zgora.pl

                                                 tel.: 607 65 94 37

sekretariat konferencji:

mgr Elżbieta Strzelec                 e-mail: e.strzelec@ifil.uz.zgora.pl

                                                  tel.: 68 3283120

adres do korespondencji:          

Instytut Filozofii UZ
al. Wojska Polskiego 71A
65-762 Zielona Góra

Strona FB: facebook.com/moralnosc2016

Galeria fotografii z Archiwum Nauki PAN i PAU w Krakowie

Poniżej znajdują się fotografie pochodzące ze spuścizny po W. Lutosławskim, przechowywanej w Archiwum Nauki PAN i PAU w Krakowie. Wszystkie prawa do zaprezentowanych tutaj fotografii Pani Janina Lutosławska, córka filozofa, przekazała PAU. Część z nich była prezentowana na wystawie Primum vivere - deinde philosophari  w Archiwum Nauki PAN i PAU (XI 2004 - III 2005, wystawa z cyklu "W służbie nauki") oraz w Muzeum w Drozdowie, siedzibie rodu Lutosławskich (IV - VI 2005).
 
1. W. Lutosławski 1883 r.2. W. Lutosławski w Kalifornii 1907 r.3. Zjazd stowarzyszenia Elsów w Kosowie w 1910 r.4. W Lutosławski 1913 r.5. W. Lutosławski na balkonie z widokiem na Wawel (lata 20.).6. W. Lutosławski z J. Osterwą na spacerze na Plantach w 1934 r.7. W. Lutosławski z wnukiem Wojciechem Meissnerem (przełom lat 40. i 50.).8. Obraz Vlastimila Hofmana

Podkategorie